Zaloguj

Leonardo z umowami na nowe śmigłowce ratownicze

Leonardo poinformował o podpisaniu umów na dostawę dwóch kolejnych śmigłowców ratowniczych. Fot. Leonardo

5 listopada koncern Leonardo poinformował o podpisaniu kontraktu na dostawę dwóch nowych śmigłowców ratowniczych do Stanów Zjednoczonych. Ich operatorem będzie firma Life Link III, która świadczy usługi transportu medycznego na terenie części kraju.

Nowe wiropłaty zostaną dostarczone użytkownikowi w 2021 roku i będą wykorzystywane na obszarze stanów Minnesota oraz Wisconsin. Europejski producent dostarczy po jednym egzemplarzu AW169 oraz AW109 Trekker (będzie to pierwszy śmigłowiec tego typu dostępny wśród operatorów transportu medycznego). Zgodnie z wymogami zamawiającego, oba zostaną skonfigurowane tak, aby załoga mogła wykonywać zabiegi podtrzymania życia transportowanych pacjentów znajdujących się w stanie krytycznym.

Life Link III jest wieloletnim partnerem koncernu Leonardo, obecnie eksploatuje jedenaście śmigłowców tego producenta, wśród nich znajduje się dziesięć AW119Kx, które dotychczas wylatały ponad 21 tys. godzin. W lipcu bieżącego roku zamówiono kolejny AW119, który ma zostać dostarczony w trzecim kwartale 2021 roku.

Dostawa śmigłowców na rynek transportu medycznego jest ważną częścią biznesową koncernu Leonardo, tylko w Ameryce Północnej w eksploatacji znajduje się ponad sto wiropłatów tego producenta. Co ważne sukcesy marketingowe w powyższym segmencie to także ważny argument dla polskiego przemysłu, gdyż komponenty do śmigłowców są produkowane także w należących do koncernu Leonardo zakładach WSK PZL Świdnik S.A.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc