Zaloguj

Leonardo z pierwszą umową na cele latające Mirach 100/5 V2

Leonardo podpisał umowę z nieujawnionym klientem na dostawę 10 celów Mirach 100/5 V2. Jest to pierwszy sukces marketingowy programu. Fot. Leonardo

11 stycznia koncern Leonardo poinformował o podpisaniu pierwszego kontraktu na produkcję i dostawy celów latających Mirach 100/5 V2. Sukces pozwoli na uruchomienie produkcji seryjnej.


Według upublicznionych informacji, nieujawniony klient zamówił dziesięć egzemplarzy Mirach 100/5 V2 wraz z niezbędnym zestawem części zamiennych, naziemnym układem kierowania i kontroli oraz pakietem szkolno-logistycznym. Dostawy mają rozpocząć się w drugiej połowie 2022 roku. Zawarcie kontraktu było możliwe po postępowaniu konkurencyjnym, w którym uczestniczyli inni producenci asortymentu tego typu.

Mirach 100/5 V2 to druga generacja celu latającego eksploatowanego przez siły zbrojne szesnastu państw świata w tym: Belgii, Danii, Francji, Republiki Federalnej Niemiec, Grecji, Włoch, Hiszpanii oraz Wielkiej Brytanii. Obok zakupów na własność, producent oferuje także dostawę samej usługi z wykorzystaniem środków znajdujących się w zasobach koncernu Leonardo – w praktyce ogranicza to koszty dodatkowe związane z budową zaplecza logistyczno-szkoleniowego przez nowych użytkowników, a także pozwala na zaoszczędzenie czasu wdrożenia do eksploatacji. Wśród wprowadzonych zmian wymienia się zastosowanie nowego silnika, bloków awioniki pokładowej oraz usunięcie przestarzałych bądź nieprodukowanych komponentów. Całość ma pozwolić na zwiększenie niezawodności systemu, który jest wykorzystywany do symulowania zagrożenia ze strony załogowych i bezzałogowych statków powietrznych oraz uzbrojenia rakietowego.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc