Zaloguj
reklama Helikon-Tex
reklama Helikon-Tex

Łaźnie polowe zakontraktowane

16 września Inspektorat Uzbrojenia poinformował o podpisaniu umowy z firmą Celtech Sp. z o.o. w sprawie zamówienia partii kontenerowych łaźni polowych KŁP-60.  

W ramach powyższego kontraktu podmiot dostarczy 31 kompletów łaźni polowych w kontenerze, a także zrealizuje usługę szkolenia obsługi. Całość ma wartość 53,7 mln złotych brutto, a sprzęt zostanie dostarczony w latach 2021-26. Postępowanie przetargowe, dotyczące wyłonienia dostawcy KŁP-60, zostało uruchomione w 2019 roku. Inspektorat Uzbrojenia otrzymał trzy oferty, spośród których Celtech Sp. z o.o. zwyciężył pod względem ceny oferty. Co ważne, zamawiający od razu zdecydował się na rozszerzenie umowy - początkowo zakładano zamówienie 26 kompletów z opcją na pięć kolejnych. 

Projekt zakupu kontenerowych łaźni polowych KŁP-60 ma długą historię. Prototyp został zbudowany w Wojskowych Zakładach Uzbrojenia S.A. w Grudziądzu w 2005 roku i posłużył do badań kwalifikacyjnych. W 2011 roku zamówiono dwa zmodyfikowane egzemplarze, które trafiły do testów próbnych w Centrum Szkolenia Logistyki oraz 1. Pomorskiej Brygadzie Logistycznej w Bydgoszczy. 

Pojedyncza KŁP-60 może być transportowana w dwóch kontenerach 20-stopowych ISO serii 1C. W ciągu godziny łaźnia zapewnia możliwość kąpieli do 60 osób. Urządzenie jest przystosowane do pracy całodobowej o każdej porze roku i we wszystkich strefach klimatycznych. 

(Łukasz Pacholski) Foto: Łukasz Pacholski
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc