Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Lampy mikrofalowe dla Wojska Polskiego

12. WOG podpisał dwie umowy na dostawy nowych lamp mikrofalowych, które trafią na pojazdy wojskowe eksploatowane w Polsce. Fot. PGZ S.A.

14 stycznia 12. Wojskowy Oddział Gospodarczy poinformował o podpisaniu dwóch umów z krajowymi podmiotami w sprawie dostaw lamp mikrofalowych przeznaczonych dla pododdziałów Wojska Polskiego. Części te pozwolą na utrzymanie w sprawności sprzętu specjalistycznego.

Obie umowy podpisano 3 stycznia bieżącego roku z firmą Kubara Lamina S.A. (13,6 mln PLN brutto) oraz należącą do Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. spółką PIT-RADWAR S.A. (18,8 mln PLN brutto). W obu przypadkach zastosowano procedurę negocjacji bez publikacji ogłoszenia, co ma związek z faktem, że jedynie powyższe podmioty są w stanie zrealizować zamówienie. Zamawiający nie poinformował o szczegółach – wiadomo, że PIT-RADWAR S.A. ma dostarczyć 112 sztuk lamp mikrofalowych, które mają zostać wykorzystane do utrzymania w sprawności sprzętu uzbrojenia i elektroniki wojskowej. Dostawy mają zostać zrealizowane do końca listopada 2023 roku.

12. WOG specjalizuje się w realizacji usług i zakupów związanych z rakietowymi systemami obrony przeciwlotniczej oraz stacjami radiolokacyjnymi. Same lampy mikrofalowe są stosowane w systemach radiolokacyjnych jako wzmacniacze lub źródła mocy w impulsowych układach radiolokacyjnych.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “Lampy mikrofalowe dla Wojska Polskiego”

  1. Wydaje się że to Agencja Uzbrojenia miała przejąć kompleksowo wszystkie zakupy dla armii w tym działalność wojskowych oddziałów gospodarczych...

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc