Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Krok w stronę zakupu jednorazowych BSL

4 stycznia Inspektorat Uzbrojenia ogłosił zaproszenie do analizy rynkowej dotyczącej osiągnięcia możliwości rażenia wysokowartościowych celów wrażliwych czasowo na średniej donośności za pomocą bezzałogowych systemów poszukiwawczo-uderzeniowych.

Powyższy krok ma umożliwić opracowanie Studium Wykonalności  oraz Wstępne Założenia Taktyczno-Techniczne. Projekt wpisuje się także w deklaracje polityczne, które wielokrotnie wspominały o potrzebie pozyskania sprzętu tej klasy w arsenale Wojska Polskiego. Firmy zainteresowane udziałem w analizie rynkowej mają czas na przesłanie zgłoszeń do końca stycznia br..

Co ważne, krajowe przedsiębiorstwa mają już doświadczenie w tego typu konstrukcjach. WB Electronics ma w swojej ofercie system Warmate, który już wzbudził zainteresowanie na Ukrainie oraz nieujawnionych państwach Bliskiego Wschodu, a Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia zaprojektował systemy Dragonfly oraz NeoX – w przypadku wdrożenia ich do produkcji seryjnej prace przy nich miałyby być realizowane przez konsorcjum firm Polskiej Grupy Zbrojeniowej, na czele z Wojskowymi Zakładami Lotniczymi nr 2 S.A. w Bydgoszczy.

Teldat
Teldat

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc