Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Krauss-Maffei Wegmann przejmuje udziały w Milrem Robotics

Spółka Krauss-Maffei Wegmann podpisała umowę o partnerstwie strategicznym z Milrem Robotics i objęła 24,9% jej udziałów. Fot. Milrem Robotics

31 maja niemiecka spółka Krauss-Maffei Wegmann podpisała z estońską firmą Milrem Robotics porozumienie o współpracy strategicznej. Wiąże się ono także z przekazaniem mniejszościowego pakietu udziałów w estońskiej spółce.

Krauss-Maffei Wegmann otrzyma 24,9% udziałów, a więc nie przejmie kontroli nad Milrem Robotics, ale pozwoli to na zwiększenie efektywności współpracy dzięki wpływowi na wynik finansowy. Kooperacja między obydwoma firmami ma koncentrować się przede wszystkim w obszarze platform bezzałogowych, zwłaszcza przy tworzeniu Europejskiego Centrum Doskonałości Robotyki Wojskowej (European Center of Excellence for Military Robotics), które powstanie w Estonii. Dzięki połączeniu odmiennych doświadczeń podmiotów, możliwe ma być opracowanie innowacyjnych rozwiązań spełniających wymagania przyszłego pola walki, w szczególności w zakresie współdziałania pojazdów załogowych i bezzałogowych. Według Kuldara Väärsiego, dyrektora generalnego Milrem Robotics, partnerstwo z KMW ma ułatwić estońskiej firmie osiągnięcie roli europejskiego lidera w zakresie technologii i rozwiązań technicznych związanych z lądowymi systemami bezzałogowymi oraz współpracą między systemami bezzałogowymi i załogowymi.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 comments on “Krauss-Maffei Wegmann przejmuje udziały w Milrem Robotics”

  1. Czyli mogą zapomnieć o sprzedży dronów do krajów które się nie podobają infantylnym lewakom z Bundestagu a zwłaszcza mogą zapomnieć o dronach uzbrojonych:)

  2. Jeszcze trochę a Niemcy przejmą większość udziałów w najbardziej perspektywicznych firmach zajmujących się bezzałogowcami i zbudują sobie monopol i dyktat w tej dziedzinie

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc