Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Kratos dostarczy Departamentowi Obrony kolejną partię celów latających

Kratos dostarczy US Navy 48 nowych celów latających BQM-177A. Fot. Kratos Unmanned Aerial Systems

9 grudnia Departament Obrony Stanów Zjednoczonych poinformował o podpisaniu umowy z firmą Kratos Unmanned Aerial Systems Inc. w sprawie produkcji i dostaw na potrzeby US Navy partii celów latających BQM-177A.Grudniowa umowa ma wartość 38,7 mln dolarów i obejmuje produkcję 48 celów latających. Wszystkie trafią do US Navy, jeden z nich został sfinansowany przez rząd Australii (w ramach procedury FMS), ze względu na zużycie innego egzemplarza do ćwiczeń ogniowych zrealizowanych w przeszłości. W momencie podpisania umowy uruchomiono pełne finansowanie zakupu, który ma zostać zrealizowany do lutego 2023 roku.

Jest to kolejna partia BQM-177A zamówiona w bieżącym roku przez Departament Obrony. We wrześniu obie strony podpisały kontrakt o wartości 29 mln dolarów obejmujący 35 celów, które mają zostać dostarczone do lutego 2022 roku. W listopadzie bieżącego roku producent dostarczył setny egzemplarz seryjny. Obecnie program wszedł już w fazę produkcji wielkoseryjnej.


Produkowane przez Kratos Unmanned Aerial Systems Inc. BQM-177A są najnowszą konstrukcją używaną przez US Navy, a także sojuszników, w ćwiczeniach prowadzonych z użyciem ostrego uzbrojenia. Powyższe cele symulują przeciwokrętowe i manewrujące pociski rakietowe poruszające się z prędkościami poddźwiękowymi (do 0,95 Ma) poruszające się na minimalnej wysokości.

Teldat
reklama BMS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc