Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Kraby strzelają na poligonie w Orzyszu

14 marca na poligonie w Orzyszu przeprowadzono strzelania armatohaubic Krab, należących do 11. Pułku Artylerii z Węgorzewa. Celem ćwiczeń były kolejne badania eksploatacyjno-wojskowe Krabów, które trafiają obecnie do Wojska Polskiego.

W czasie ćwiczeń w Orzyszu realizowano m.in. celność prowadzenia ognia – jeśli analiza wyników będzie pozytywna, wówczas Kraby będą mogły rozpocząć normalną eksploatację. Jest to ważne, gdyż obok Pułku w Węgorzewie, produkowany przez Hutę Stalowa Wola sprzęt ma trafić do innych pododdziałów artylerii w Wojsku Polskim. W grudniu zeszłego roku zawarto bowiem kontrakt na produkcję i dostawy 96 pojazdów tego typu, które dołączą do 24 zakontraktowanych wcześniej. Powyższa liczba pozwoli na uzbrojenie pięciu dywizjonów.

Huta Stalowa Wola jest głównym podmiotem odpowiadającym za realizację programu modernizacji artylerii Wojska Polskiego. Obok realizowanego kontraktu na Kraby, producent prowadzi już także prace nad realizacją kontraktu na dostawę 64 automatycznych moździerzy Rak na podwoziu kołowym. Poza tym wysiłek skierowany jest na kołową armatohaubicę Kryl kalibru 155 mm, a także projekt Homar, zakładający dostawę Wojsku Polskiemu rakietowych wyrzutni artyleryjskich nowego pokolenia.

(ŁP) Foto: st.chor.szt.mar. Arkadiusz Dwulatek/DG RSZ
Teldat
reklama Leonardo
reklama BMS
reklama Leonardo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc