Zaloguj

Kraby dojechały do Bolesławca

Ministerstwo Obrony Narodowej

28 października Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało, że 23. Pułk Artylerii z Bolesławca odebrał pierwsze samobieżne armatohaubice Krab wraz z pojazdami wsparcia. Jest to trzecia jednostka Wojska Polskiego, która jest przezbrajana w powyższy typ uzbrojenia.

Łącznie 23. Pułk Artylerii będzie dysponować 24 Krabami oraz wozami dowodzenia, pojazdami amunicyjnymi, remontowymi. W bieżącym roku dostawy obejmą sprzęt do dwóch pierwszych dywizjonów, a w przyszłym roku do trzeciego. Dotychczas Huta Stalowa Wola dostarczyła Kraby do jednostek w Węgorzewie i Sulechowie.

Na mocy umowy, zawartej pomiędzy Inspektoratem Uzbrojenia i Hutą Stalowa Wola S.A. w grudniu 2016 roku, do 2024 roku Wojsko Polskie ma przejąć 96 armatohaubic Krab, dwanaście wozów dowódczo-sztabowych, 32 wozów dowodzenia różnego szczebla, 24 wozy amunicyjne oraz cztery wozy remontu uzbrojenia i elektroniki. Jest to jeden z największych kontraktów, pod względem wartości, ulokowanych w krajowym przemyśle obronnym – ma on wartość 4,6 mld złotych.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “Kraby dojechały do Bolesławca”

  1. Wszystko fajnie ale mamy mieć dolecowo 12 brygad 4 dywizje, brygady 12 dyonów,pułki po 2 dyony artylerii lufowej razem 20 - 480 dział, 5 zmodyfikowanych Dan, 5 nowych Krabów plus 10 dyonów Gożdzika???

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc