Zaloguj
reklama Helikon-Tex
reklama Helikon-Tex

Kosztowny serwis torped MU90

4 września 1. Regionalna Baza Logistyczna w Wałczu poinformowała o udzieleniu zamówienia w sprawie realizacji usługi serwisu torped MU90 znajdujących się na uzbrojeniu Marynarki Wojennej. 

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, podmiotem, który będzie prowadzić prace jest firma Megmar Logistics & Consulting Sp. z o.o. - umowa, którą poprzedziły negocjacje, została podpisana 20 lipca bieżącego roku. Ma ona całkowitą wartość 58,2 mln złotych z VAT. Zastosowanie procedury negocjacyjnej z wybranym podmiotem było związane z faktem, że Megmar Logistics & Consulting Sp. z o.o. jest wyłącznym przedstawicielem producenta na rynku krajowym. 

Umowa serwisowa obejmuje zabezpieczenie eksploatacji torped MU90 w latach 2020-23. Co ważne, usługi w latach 2021-23 są uzależnione od wygospodarowania środków budżetowych przez zamawiającego. Usługi mają składać się z czterech elementów - dostawy i tłumaczenia dokumentacji technicznej, realizacji kursu szkoleniowego konserwatora systemu STEL, zakupu materiałów i wyposażenia do torped MU90 oraz obsługi konserwacyjnej połączonej z odtworzeniem przydatności technicznej sekcji bateryjnej SYP. 

Polska zakupiła niewielką partię osiemnastu torped w 2001 roku. Broń została zintegrowana z fregatami typu Oliver Hazard Perry, a także śmigłowcami Kaman SH-2G Super Seaprite oraz Mil Mi-14PŁ. 

(Łukasz Pacholski) Foto: Łukasz Pacholski
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc