Zaloguj

Kontrakt na FPW-2

21 grudnia Inspektorat Uzbrojenia poinformował o podpisaniu umowy na zakup i dostawy partii filtrów przewoźnych wody FPW-2, które dostarczą firmy krajowego sektora przemysłu obronnego.

Przetarg na znalezienie oferenta ogłoszono w maju 2018 roku, natomiast umowa została zawarta 18 grudnia. Ma ona maksymalną wartość 14,6 mln złotych z VAT – zlecenie wykona konsorcjum Partner Systems Sp. z o.o. wraz z Wojskowymi Zakładami Inżynieryjnymi S.A.. Była to jedyna oferta przedstawiona w powyższym postępowaniu.

Wojsko zamówiło 18 kompletów FPW-2, które będą kosztować 11 mln złotych, dodatkowo umowa opiewa na opcję kontraktową dotyczącą 6 kompletów, które w przypadku wykorzystania zwiększą wartość do maksymalnej wartości. Dostawy FPW-2 mają zostać zrealizowane w 2019 roku. Poza tym dostawca zrealizuje także szkolenie operatorów i instruktorów, a także dostarczy zestaw naprawczy.

FPW-2 jest filtrem przeznaczonym do uzdatniania wód powierzchniowych zawierających zanieczyszczenia naturalne i skażenia celowe wprowadzone w wyniku zastosowania broni masowego rażenia oraz skażenia po awariach zakładów przemysłowych, powodziach lub powstałe w wyniku zatruć dywersyjnych. Konstrukcja jest posadowiona na przyczepie.

(ŁP) Foto: WZInż.
reklam Lockheed Martin
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Reklama Kongsberg
  • reklama Telesystem

PrzemysŁ zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc