Zaloguj

Kontrakt na budowę nowego okrętu ratowniczego

7 grudnia Daewoo Shipbuilding and Marine Engineering poinformował o podpisaniu kontraktu z południowokoreańską agencją zamówień wojskowych DAPA w sprawie budowy nowego okrętu ratowniczego przeznaczonego dla Marynarki Wojennej Republiki Korei.

Umowa ma wartość około 400 mln dolarów i zakłada przekazanie jednostki do służby w 2022 roku. Powyższe zlecenie poprzedziła faza opracowywania projektu, która trwała rok - była ona realizowana także przez stocznię DSME. Nowa jednostka uzupełni potencjał ratowniczy floty, która obecnie posiada jedną jednostkę przeznaczoną do niesienia pomocy załogom okrętów podwodnych - Cheonghaejin został wprowadzono do służby w 1995 roku.
Nowy okręt, roboczo określony jako ASR-II, ma dysponować możliwością ratowania załóg z głębokości do 500 metrów. Ma on wypierać do 5200 ton i pozwalać na realizacje zadań w trudnych warunkach hydrometeorologicznych. Budowa okrętu jest związana także z rozbudową potencjału sił podwodnych Republiki Korei, które sukcesywnie wzbogacają się o kolejne jednostki. To zaś wymusza budowę dodatkowych okrętów wsparcia.
(ŁP) Foto: DAPA
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc