Zaloguj
reklama Helikon-Tex
reklama Helikon-Tex

Komenda Główna Policji kupuje następną partię wyposażenia ochronnego

Komenda Główna Policji zamówiła kolejną partię sprzętu ochronnego. Fot. CBŚP

11 grudnia Komenda Główna Policji poinformowała o podpisaniu umów na dostawę kolejnej partii wyposażenia ochronnego – kamizelek kuloodpornych, hełmów odłamkowo i kuloodpornych, a także noszaków do płyt kuloodpornych.


Program objął trzy osobne zadania, co miało zwiększyć szanse na realizację. W ramach zakupów poszukiwano dostawcy 30 kompletów ultralekkich hełmów odłamkowo i kuloodpornych typu FAST/ACH, 30 wielozadaniowych noszaków do płyt kuloodpornych oraz 40 kamizelek kuloodpornych do głębokiego kamuflażu. Dodatkowo, w każdym przypadku, zamawiający założył możliwości rozszerzenia zamówienia o dwa komplety Postępowanie przetargowe uruchomiono na początku lipca bieżącego roku, a ostatecznie umowy podpisano pomiędzy 9 i 16 listopada.

Firma jmd Daniel Technologie Janusz Daniel dostarczy policjantom 40 kamizelek kuloodpornych do głębokiego kamuflażu, które kosztowały 101,5 tys. złotych bez VAT. Umowa została podpisana 9 listopada, a oferta warszawskiej firmy była jedyną, która wpłynęła do zamawiającego. W przypadku pozostałych dwóch punktów asortymentu, dostawcą została firma Silent Technical Tomasz Wróblewski. Umowy zostały podpisane 16 listopada i będą kosztować 1 mln złotych bez VAT - hełmy 333 tys. złotych, a 678 tys. złotych noszaki do płyt kuloodpornych. Także w tych zakupach oferty zwycięskiego podmiotu były jedynymi, które wpłynęły do zamawiającego.


W procesie zamówienia Komenda Główna Policji nie poinformowała gdzie trafi zamówiony sprzęt. Można założyć, że użytkownikami będą funkcjonariusze pododdziałów kontrterrorystycznych na terenie kraju.

 

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc