reklama Helikon-Tex

Kołowe pojazdy wsparcia dla Bundeswehry

2 sierpnia niemiecki urząd zamówień wojskowych BAAINBw poinformował o podpisaniu dwóch kontraktów na dostawy kołowych pojazdów wsparcia technicznego dla Bundeswehry. W obu przypadkach dostawcą będzie firma Liebherr.

Na mocy obu umów, o łącznej wartości 175,6 mln euro, producent dostarczy niemieckiej armii 71 pojazdów kołowych. Będą to kołowe dźwigi na dwóch typach podwozi (czteroosiowe, w liczbie 17 sztuk oraz pięcioosiowe, w liczbie 21 sztuk) wyposażone w opancerzone kabiny załogi oraz operatora dźwigu. Pozostałe 33 pojazdy zostaną dostarczone w wariancie kołowego wozu wsparcia technicznego – będą wyposażone w teleskopowy dźwig o udźwigu do 22,8 ton, a także hydrauliczny podnośnik pozwalający na holowanie innych pojazdów. Czteroosiowy pojazd oferowany jest z opancerzoną kabiną dla załogi oraz operatora dźwigu. Dostawy mają zostać zrealizowane do 2021 roku.

Obie umowy zawarto bezprzetargowo. Ma to związek z faktem wieloletniego wykorzystywania kołowych dźwigów produkowanych przez firmę Liebherr przez pododdziały Bundeswehry, w tym kołowego wsparcia technicznego. Te ostatnie zostały zaprojektowane na mocy umowy zawartej z władzami federalnymi w 2014 roku.

(ŁP) Foto: Liebherr

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

PrzemysŁ zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullmagnifiercrossmenulisthighlightindent-increasesort-amount-asc