Zaloguj

Kolejny prom dostarczony klientowi

Mimo utrudnień spowodowanych pandemią Covid 19, Remontowa Shipbuilding S.A. z Grupy Kapitałowej Remontowa Holding konsekwentnie realizuje przyjęty na ten rok harmonogram prac.

13 sierpnia, 4 dni przed zaplanowanym wcześniej terminem, przekazany został norweskiemu armatorowi kolejny, nowoczesny prom pasażersko - samochodowy z hybrydowym napędem elektrycznym zasilanym akumulatorami.

W uroczystości podpisania dokumentów zdawczych udział wzięli: przedstawiciele zamawiającego - Członek Zarządu NORLED AS - Sigvald Breivik i Kierownik Projektu Eivind Solvang jak również Członkowie Zarządu stoczni Remontowej Shipbuilding Bartłomiej Pomierski i Dariusz Jaguszewski, Kierownik Projektu Piotr Alboszta i Dyrektor Działu Kontraktacji Statków Pasażerskich Michał Jaguszewski.

W piątek 14 bm. prom opuści Stocznię i wyruszy w swoją pierwszą i prawdopodobnie najdłuższą trasę, do macierzystego portu w Stavanger. W zależności od warunków pogodowych będzie ona trwać od 3 do 4 dni.

Prom o nazwie Solavågen jest jednym z czterech budowanych w naszej Stoczni statków dla jednego z największych operatorów promowych w Norwegii - Norled. Flota armatora Norled składa się z ok. 80 promów, z których siedem zostało zbudowanych w Remontowa Shipbuilding SA.

Nowy prom obsługiwać będzie połączenie pomiędzy firodami Festøya-Solavågen. Jednorazowo będzie mógł zabrać na pokład maksymalnie 296 pasażerów i 120 samochodów osobowych. Za kilka miesięcy przekazane zostaną dwa kolejne promy, które aktualnie są w trakcie wyposażania.

Projekt promów wykonało biuro projektowe LMG Marin, zaś dokumentację roboczą Remontowa Marine Design & Consulting (RMDC) z grupy Remontowa Holding. W ich budowę zaangażowane są także inne spółki tej grupy (Remontowa Electrical Solutions, Remontowa Hydroster Systems, Remontowa Coating & Equipment i Remontowa Lighting Technologies).

Budowa promu współfinansowana była przez Korporację Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych S.A. KUKE.

reklam Lockheed Martin
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Reklama Kongsberg
  • reklama Telesystem

PrzemysŁ zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc