Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Kolejny Firehawk w stanie Kalifornia

Biuro szeryfa hrabstwa Santa Barbara

9 października biuro szeryfa hrabstwa Santa Barbara poinformowało, że odebrało wielozadaniowy śmigłowiec Sikorsky HH-60L Firehawk, który od przyszłego roku ma pełnić zadania przeciwpożarowe na terenie hrabstwa.  

Używany (pochodzący z 2004 roku) śmigłowiec został zakupiony w 2019 roku. Od momentu zakupu do październikowej dostawy znajdował się w stanie Alabama, gdzie przechodził prace modernizacyjne i adaptacyjne do nowej roli – m.in. zmodernizowano kabinę pilotów, zamontowano nową wciągarkę, a także przeprowadzono certyfikację zgodą z procedurami FAA. Podobnie jak w przypadku innych użytkowników cywilnych, HH-60L Firehawk ma pełnić różne zadania wsparcia służb porządku publicznego – w bieżącym roku będzie służyć do transportu poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, przewozić strażaków bądź wspierać służby policyjne. W 2021 roku zaplanowano montaż podkadłubowego zbiornika na substancje gaśnicze, wówczas będzie mógł wspierać operacje przeciwpożarowe na obszarze hrabstwa, a także innych miejsc w stanie Kalifornia. 

W ostatnich latach służby w stanie Kalifornia rozpoczęły zakupy śmigłowców rodziny UH-60/S-70 Firehawk. Hrabstwo Los Angeles, miasto San Diego oraz władze stanowe kupiły fabrycznie nowe S-70i Firehawk w zakładach w Mielcu. Dodatkowo część służb poszczególnych hrabstw i miast kupuje używane śmigłowce powyższej rodziny na rynku wtórnym, które pochodzą z nadwyżek Departamentu Obrony i poddają je modyfikacji. 

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc