Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Kolejni chętni na C-390 Millennium?

Fot. Siły Powietrzne Portugalii

19 maja media południowoamerykańskie, bazując na nieoficjalnych informacjach pochodzących z koncernu Embraer, poinformowały, że przedstawiciele ośmiu państw świata prowadzą rozmowy, które mogą zaowocować eksportową sprzedażą średnich samolotów transportowych C-390 Millennium.

Powyższa lista obejmuje kraje z Europy (Austria, Szwecja oraz Republika Czeska), Afryki (Republika Południowej Afryki, Egipt oraz Rwandę), a także Azji (Indie oraz Republikę Korei). Z całą pewnością w części z nich brazylijska konstrukcja rywalizuje bądź będzie rywalizować w postępowaniach konkurencyjnych z innymi producentami (m.in. Lockheed Martin C-130J-30 Super Hercules oraz Airbus A400M Atlas). Co ciekawe, na powyższej liście nie ma państw, które w przeszłości podpisały listy intencyjne w sprawie zakupu C-390 – mowa o Chile, Kolumbii oraz Argentynie.

W bieżącym roku Embraer spodziewa się podpisania kontraktu na sprzedaż pięciu C-390 Millenium do Królestwa Niderlandów, gdzie zastąpią obecnie eksploatowane C-130H Hercules. Dodatkowo producent planuje kolejne działania marketingowe zarówno w segmencie militarnym oraz cywilnym. W tym drugim, bez sukcesów, C-390 jest promowany jako samolot dla podmiotów świadczących usługi specjalistycznego transportu lotniczego bądź przewozów kurierskich. Pomimo deklaracji, nadal, na C-390 nie zdecydowała się brazylijska poczta, a list intencyjny (z 2018 roku) podpisany z firmą SkyTech pozostał bez twardego kontraktu produkcyjnego.

Obecnie Embraer realizuje trzy umowy. Kontynuowana jest produkcja kolejnych seryjnych C-390 dla Sił Powietrznych Brazylii oraz Portugalii. Dodatkowo w bieżącym roku mają rozpocząć się dostawy samolotów do Węgier.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc