Zaloguj

Kolejne RWŁC-10/T dla Wojska Polskiego

24 lutego Inspektorat Uzbrojenia poinformował o rozpoczęciu negocjacji z konsorcjum składającym się z Wojskowych Zakładów Łączności nr 1 S.A. oraz Transbit Sp. z o.o. w sprawie podpisania umowy na dostawy kolejnej partii aparatowni łączności cyfrowych transmisyjnych RWŁC-10/T.

W ramach niniejszej procedury Inspektorat Uzbrojenia planuje zakup sześciu RWŁC-10/T z opcją na kolejnych siedemnaście. Powodem bezprzetargowych negocjacji z wybranym konsorcjum jest fakt posiadania pełnych praw własności do dokumentacji technicznej. Wokół systemu RWŁC-10/T Siły Zbrojne zbudowały także cały system wsparcia oraz szkoleniowy.

Ruchomy Węzeł Łączności Cyfrowej w wersji transmisyjnej – RWŁC-10/T jest mobilnym centrum telekomunikacyjnym integrującym w sobie sieci komutacji strumieniowej oraz pakietowej. W wersji podstawowej, wyposażony w trzy radiolinie o przypływowości do 34Mb/s pracujące w paśmie III+ (1350 ÷ 2700MHz), umożliwia zestawianie połączeń radiowych na dystansie do 50km. Interfejsy burtowe umożliwiają dowiązanie aparatowni do każdego obecnie istniejącego węzła łączności zarówno poprzez trakty cyfrowe jak i poprzez łącza pakietowe. W oparciu o RWŁC-10/T można rozwinąć zintegrowane sieci informatyczne stanowiska dowodzenia zapewniając przy tym pełną gamę usług sieciowych. Serwer zainstalowany na pokładzie kabiny łączności dostosowany jest do wymogów aplikacji, które są wykorzystywane Siłach Zbrojnych.

(ŁP) Foto: WZŁ nr 1 S.A.
reklam Lockheed Martin
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Reklama Kongsberg
  • reklama Telesystem

PrzemysŁ zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc