Zaloguj

Kolejne Raki z HSW dostarczone

Fot. PGZ S.A.

Huta Stalowa Wola S.A. dostarczyła do 12. Brygady Zmechanizowanej w Szczecinie kompanijny moduł ogniowy RAK w ukompletowaniu: osiem egzemplarzy 120 mm moździerza samobieżnego na podwoziu kołowym oraz cztery egzemplarze artyleryjskiego wozu dowodzenia.

Odebrany przez wojsko KMO to trzeci z kolei na wyposażeniu szczecińskiej brygady. Umowa na dostawy w latach 2020 – 2021 wybranych elementów składowych do dwóch modułów ogniowych 120 mm moździerzy samobieżnych RAK zawarta została z Inspektoratem Uzbrojenia w 2019 r. W ramach jej realizacji do dnia 30.07.2021 r. HSW miała przekazać pierwszy kompanijny moduł ogniowy RAK.

- To już dziewiąty z kolei kompanijny moduł ogniowy RAK wyprodukowany w  Hucie Stalowa Wola i dostarczony zgodnie z harmonogramem umowy –  przypomina Bartłomiej Zając, Prezes HSW S.A. - Jeszcze w tym roku dostarczymy dziesiąty KMO. Warto przypomnieć, że w zeszłym roku Huta Stalowa Wola zawarła kolejną umowę na dostawę w latach 2022-2024 następnych pięciu kompanijnych modułów ogniowych. W sumie Wojsko Polskie dysponować będzie 15 kompanijnymi modułami ogniowymi z HSW – dodaje prezes Zając.

Dziesiąty KMO RAK otrzyma 21. Brygada Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie.

Źródło: Polska Grupa Zbrojeniowa S.A.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 comments on “Kolejne Raki z HSW dostarczone”

  1. 15 to dużo i mało chyba każdy batalion zmotoryzowany/zmechanizowany musi mieć swój KMO, gdyby zapadła decyzja że wszystkie będą na podwoziu Rosomaka to tylko zamawiać kolejne, czekamy na AWR i amunicję precyzyjną.

  2. Dobra wiadomość! Polskie przedsiębiorstwa dobrze zarządzane potrafią wyprodukować sprzęt wojskowy na światowym poziomie !

  3. Dobra informacja, czekamy na kolejne uzbrojenie tym razem Kryle, kolejne Kraby i pojazdy towarzyszące oraz oczywiście na Borsuki z ZSSW-30

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc