Zaloguj
reklama Helikon-Tex
reklama Helikon-Tex

Kolejne Raki dla Wojska Polskiego

25 września Inspektorat Uzbrojenia poinformował o rozpoczęciu negocjacji z konsorcjum polskich firm w sprawie zakupu kolejnej partii moździerzy automatycznych Rak na podwoziu kołowym wraz z pojazdami wsparcia.

W upublicznionej dokumentacji poinformowano, że zaproszenie do rozpoczęcia negocjacji wystosowano 16 września. Będą w nich uczestniczyć Huta Stalowa Wola S.A. wraz z Rosomak S.A. – obecnie członkowie konsorcjum realizują pierwszą umowę na dostawę modułów ogniowych Rak. Zakup innego typu wyposażenia mogłoby zaburzyć łańcuch szkolno-logistyczny, a to stanowi przesłankę proceduralną do uruchomienia negocjacji z powyższymi firmami. Kolejna transza Raków nie jest zaskoczeniem, gdyż w ostatnich tygodniach o powyższym pomyśle mówił już minister obrony Mariusz Błaszczak.

Według szacunków umowa na kolejną partię Raków wraz ze sprzętem towarzyszącym ma kosztować Skarb Państwa 226,3 mln złotych bez VAT. Umowa ma objąć dostawy, w latach 2020-21, elementów składowych na potrzeby 12. oraz 17. Brygady Zmechanizowanej, a także Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu. Zamówienie ma obejmować 120 mm moździerze na podwoziu kołowym, artyleryjskie wozy dowodzenia dowódcy kompanii wsparcia i zastępcy, a także artyleryjskie wozy dowodzenia dowódcy plutonu ogniowego.

(ŁP) Foto: HSW S.A.
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc