Zaloguj
reklama Helikon-Tex
reklama Helikon-Tex

Kolejne podejście do zakupu policyjnych śmigłowców

21 lipca Komenda Główna Policji opublikowała zaproszenie do udziału w postępowaniu przetargowym dotyczącym zakupu dla formacji trzech jednosilnikowych śmigłowców patrolowych, które mają pozwolić na zastąpienie Mi-2.

Podmioty zainteresowane udziałem mają czas na składanie ofert do 28 sierpnia bieżącego roku, a realizację umowy zaplanowano do końca 2019 roku. Obok ceny ocenie będą podlegać inne kryteria – szkolenie i gwarancja (1%), właściwości eksploatacyjne (25%) oraz osiągi i właściwości konstrukcyjne (24%). Jest to drugie, w tym roku, podejście do zakupu powyższych śmigłowców – poprzednie zakończyło się unieważnieniem 20 kwietnia ze względu na przekroczenie zakładanego budżetu. Ze względu na napięty harmonogram, zakładający dostawę maszyn do końca roku, a także wymagania techniczne zgłosił się wówczas tylko jeden oferent – Heli-Invest Sp. z o.o. Sp.K.

Według planów i deklaracji politycznych trzy śmigłowce to nie jedyny, planowany, zakup nowego sprzętu dla policyjnych pilotów. W zakładach PZL Mielec trwa kompletowanie dwóch średnich śmigłowców wielozadaniowych S-70i Black Hawk International, a dodatkowo można spodziewać się jeszcze przetargu na dwa dwusilnikowe śmigłowce patrolowo-obserwacyjne. Te ostatnie mają także wzmocnić potencjał i pozwolić na wycofanie kolejnych starych wiropłatów.

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc