Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Kolejne pociski systemu THAAD zakupione przez Departament Obrony

Lockheed Martin dostarczy US Army kolejną partię pocisków przechwytujących przeznaczonych do systemu THAAD. Fot. US Army

29 kwietnia Departament Obrony Stanów Zjednoczonych poinformował o podpisaniu umowy z korporacją Lockheed Martin w sprawie kontynuacji zakupów i dostaw pocisków przechwytujących przeznaczonych do wyrzutni systemu THAAD.


Kwietniowa umowa ma wartość 305 mln USD i ma zostać zrealizowana do grudnia 2027 roku. W momencie podpisania uruchomiono pełne finansowanie, które w całości pochodzi z budżetu Departamentu Obrony. Są to kolejne fundusze na produkcję pocisków uruchomione w bieżącym roku. W marcu zawarto zamówienie (o wartości 1,4 mld USD) obejmujące dostawy pocisków do US Army (400 mln USD) oraz Arabii Saudyjskiej (1 mld USD).

Obecnie system obrony przeciwrakietowej THAAD jest eksploatowany w US Army w strukturach siedmiu baterii obrony przeciwlotniczej. W bieżącym roku zamówiono sprzęt dla ósmej. Dodatkowo sprzęt trafił już na wyposażenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich (17 stycznia odnotowano pierwsze zestrzelenie celu balistycznego z wykorzystaniem systemu), a także został zamówiony przez Arabię Saudyjską. W maju 2020 roku Departament Obrony Stanów Zjednoczonych uruchomił program budowy nowych pocisków przechwytujących.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc