Zaloguj

Kolejne fundusze na Ospreye dla Japonii

21 września Departament Obrony Stanów Zjednoczonych, działający w imieniu rządu Japonii w procedurze FMS, podpisał dwie umowy dotyczące kontynuacji prac nad samolotami transportowymi pionowego startu i lądowania V-22 Osprey przeznaczonymi dla tego kraju.

W ramach pierwszej z nich, zawartej z firmą Rolls-Royce, zakupiono 20 silników AE-1107C przeznaczonych dla samolotów. 16 z nich ma trafić do zakładów Bell/Boeing w celu montażu na płatowcach, a pozostałe cztery mają trafić do magazynów Sił Samoobrony jako zapas. Tokio zapłaci za nie 43,3 mln dolarów, a całość zostanie zrealizowana do listopada 2018 roku.

W ramach drugiej umowy, zawartej z konsorcjum Bell/Boeing, producent rozpocznie prace nad czterema egzemplarzami V-22 Osprey przeznaczonymi dla Japończyków. Uruchomienie procesu kosztuje 40 mln dolarów i ma zostać zrealizowane do września przyszłego roku. Do tego czasu Departament Obrony ma w pełni sfinalizować ich produkcję.

Japonia jest pierwszym, eksportowym, klientem na samoloty V-22 Osprey. Międzyrządowa umowa opiewa na 17 maszyn, które mają wzmocnić potencjał ekspedycyjny Sił Samoobrony, a także zdolności do niesienia pomocy humanitarnej w Południowo-Wschodniej Azji. Cały czas zakup jest krytykowany przez część polityków, krytyczne głosy pojawiają się przy okazji kolejnych wypadków amerykańskich V-22.

(ŁP) Foto: Paul Lawrence Braymen
reklam Lockheed Martin
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Reklama Kongsberg
  • reklama Telesystem

PrzemysŁ zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc