Zaloguj
reklama Helikon-Tex
reklama Helikon-Tex

Kolejne fundusze na lotnictwo Policji

29 grudnia Komenda Główna Policji poinformowała o podpisaniu umów związanych z utrzymaniem śmigłowców policyjnych, które są poddawane pracom remontowym.

7 grudnia podpisano umowę z firmą Navitec Sp. z o.o. dotyczącą wykonania ponadzakresowych prac po weryfikacji stanu technicznego śmigłowca Bell 206 o numerze SN-16XP. Ma ona wartość 1,5 mln złotych netto. Wybór realizatora usługi był bezprzetargowy ze względu na fakt, realizacji przeglądu śmigłowca przez powyższą firmę, która jest wyłącznym przedstawicielem firmy Bell Helicopter Praque a.s. na terenie kraju. Jest to jeden z dwóch śmigłowców Bell 206 wykorzystywanych przez polską policję.

3 lipca Komenda Główna Policji podpisała umowę z Pratt&Whitney Rzeszów S.A. w sprawie wykonania obsługi serwisowej zespołów napędowych śmigłowców typów Mi-2, W-3 Sokół oraz PZL Kania oraz dostawy nowych wyrobów wchodzących w skład tych zespołów. Umowa ma wartość 5,6 mln złotych netto i nie była poprzedzona postępowaniem przetargowym ze względu na fakt, że powyższy podmiot jest jedynym posiadaczem uprawnień do wykonania powyższej obsługi serwisowej.

Według dostępnych informacji, obecnie Policja dysponuje (w zdolności do wykonywania zadań operacyjnych) trójką W-3 Sokół oraz dwoma Mi-2.

(ŁP) Foto: Komenda Główna Policji
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc