Zaloguj

Kolejne CH-47F Chinook dla Włoch

22 lipca prasa włoska poinformowała, że w ramach dodatkowych środków finansowych przeznaczonych na obronę narodową Ministerstwo Obrony tego kraju planuje zakup kolejnej partii ciężkich śmigłowców transportowych Boeing/Leonardo ICH-47F Chinook.

Włosi dotychczas zakupili 16 maszyn powyższego typu, które powstają na licencji w zakładach koncernu Leonardo we Włoszech. Obecnie jest to jedyna licencyjna linia montażowa CH-47F Chinook, co ma związek, między innymi, z wieloletnią współpracą Boeinga z włoskim producentem. Finalizacja powyższego kontraktu powoduje, że Rzym szykuje kolejny zakup, mający na celu utrzymanie linii w ruchu.

Według lipcowych informacji, Włosi chcą kupić cztery dodatkowe ICH-47F Chinook (licencyjne oznaczenie CH-47F), które mają zostać skonfigurowane do realizacji działań specjalnego przeznaczenia. Maszyny mają dysponować zwiększoną pojemnością zbiorników paliwa, a także (najprawdopodobniej) sondą do uzupełniania paliwa w powietrzu. Co ciekawe, obecnie włoskie siły specjalne eksploatują HH101 Caesar – jak widać potrzebują uzupełnienia cięższymi maszynami.

Z całą pewnością dodatkowe fundusze to wynik potrzeb sił specjalnych, które są obecnie wykorzystywane m.in. uszczelnienia morskiej granicy Włoch na południu kraju, a także wspierają Obronę Cywilną w momencie wystąpienia stanu zagrożenia klęską żywiołową.

(ŁP) Foto: Leonardo
reklam Lockheed Martin
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Reklama Kongsberg
  • reklama Telesystem

PrzemysŁ zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc