Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Kolejne bojowe wozy piechoty Bradley zostaną zmodernizowane do standardu M2A4

BAE Systems dostarczy do US Army kolejne zmodernizowane bwp M2A4 Bradley. Fot. US Army/Sgt. William Griffen, Spc. Duke Edwards

28 września koncern BAE Systems otrzymał od Departamentu Obrony zamówienie na dostawę kolejnych zmodernizowanych bojowych wozów piechoty Bradley w standardzie M2A4.

Zamówienie ma wartość 288 mln USD i jest to kolejny w ostatnich tygodniach kontrakt (po sierpniowym o wartości 274 mln i także wrześniowym, o wartości 128 mln USD) dotyczący modernizacji starszych Bradleyów do najnowszego standardu. Prace będą odbywać się w Red River Army Depot w Texarkana w Teksasie, a także w zakładach BAE Systems w: Aiken w Karolinie Południowej, Anniston w Alabamie, Minneapolis w stanie Minnesota, San Jose w Kalifornii, Sterling Heights w stanie Michigan i York w Pensylwanii.

„Dzięki swoim możliwościom adaptacji Bradley wielokrotnie, latami udowadniał, że nie ma sobie równych na polu bitwy” – powiedział Dan Furber, dyrektor ds. produkcji wozów bojowych w BAE Systems. „Zaawansowane rozwiązania i doskonałe możliwości Bradley’a A4 zapewniają naszym żołnierzom najlepszy sprzęt, dzięki któremu mogą pokonać przeciwnika w walce” – dodał.

M2A4 to najnowsza wersja Bradleya, który wszedł do służby na początku lat 80. ubiegłego stulecia. Modernizacja polega m.in. na: poprawieniu świadomości sytuacyjnej załogi poprzez montaż nowych systemów optoelektronicznych i przyrządów obserwacyjnych oraz systemu zarządzania polem walki Force XXI Battle Command Bridge and Below (FBCB2), poprawie mobilności i dzielności terenowej dzięki zmianom w układzie napędowym oraz zwiększenie do 497 kW/675 KM mocy silnika.  Wśród innych zmian wskazać można instalację pomocniczego agregatu prądotwórczego (APU).

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “Kolejne bojowe wozy piechoty Bradley zostaną zmodernizowane do standardu M2A4”

  1. Odnośnie tej obecnej, bardzo dużej modernizacji BWP Bradley M2A4 ; TO ABSOLUTNIE WAŻNIEJSZYMI, ANIŻELI WSZYSTKIE TE POZOSTAŁE ZMIANY R_A_Z_E_M wzięte, to będzie zainstalowanie w tych silnie opancerzonych wozach bojowych ASOP'ów, czyli: ELBIT'u (kiedyś: IMI Systems!!), "IRON FIST (Decoupled)" -- tej ich lżejszej wersji. Pierwotnie, to w te ASOP'y miała być wyposażona CAŁA jedna brygada Bradley'i, czyli 152 wozów bojowych. Te ASOP'y to przeszły JUŻ, i to na 100% pozytywnie, wszystkie testy!!!! Teraz, no to brakuje na ten, bardzo WAŻNY CEL, m.w. 150 milionów USD, w budżecie Armii Amerykańskiej, na rok 2023.....

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc