Zaloguj
reklama Helikon-Tex
reklama Helikon-Tex

Kolejne AW139 dla Pakistanu

16 kwietnia koncern Leonardo poinformował o podpisaniu kontraktu z władzami Pakistanu w sprawie dostawy kolejnej partii wielozadaniowych śmigłowców transportowych AW139, których dostawy rozpoczną się w 2019 roku.

Powyższa umowa jest kolejnym sukcesem projektu AW139 w Pakistanie. Powyższy typ wiropłata staje się powoli standardowym w kategorii średniej. Nowe maszyny mają być wykorzystywane do zadań transportowych oraz poszukiwawczo-ratowniczych. Podobnie jak wcześniejsze, także w tym przypadku obie strony nie informują o liczbie wiropłatów oraz wartości umowy.

Dotychczas Pakistan otrzymał około 14 AW139, które trafiają do tego państwa dzięki dwóm kontraktom zawartym w latach 2016-17. Część z nich trafiła do zadań wsparcia służb porządku publicznego, natomiast przynajmniej pięć do lotnictwa wojsk lądowych. Kolejne zakupy AW139 są związane z chęcią wymiany sprzętowej – według publicznych planów, AW139 mają zastąpić w linii  Aerospatiale Alouette III.

AW139 stał się jednym z hitów koncernu Leonardo, w ciągu ostatnich lat producent sprzedał ponad 1000 egzemplarzy dla 300 konsumentów w 70 państwach świata. Co ważne, część prac przy ich produkcji realizują zakłady WSK PZL-Świdnik S.A., będące częścią koncernu Leonardo.

(ŁP) Foto: Leonardo
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

One comment on “Kolejne AW139 dla Pakistanu”

  1. niema co się cieszyć z udziału swidnika w produkcji, gdyby sprzedali sokoły albo Gluszce to byłby powód do zadowolenia

  • Reklama Kongsberg

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc