Zaloguj

Kolejna próba zakupu transponderów IFF dla okrętów

11 sierpnia Inspektorat Uzbrojenia poinformował o rozpoczęciu procedury przetargowej w sprawie wyboru dostawcy transponderów IFF w wersji okrętowej wraz z ich integracją na wybranych jednostkach pływających. 

Przedmiotem zamówienia jest dostawa piętnastu transponderów IFF standardu Mark XIIA w wersji okrętowej wraz z integracją na trzynastu jednostkach pływających. Sprzęt powinien zapewniać interoperacyjność w ramach NATO na poziomie 1 i 2 modu 5. Dostarczane urządzenia mają współpracować z szyfratorem KIV-77. 

Podmioty zainteresowane udziałem mają czas na składanie wniosków do 8 września - obok ceny drugim kryterium poddany ocenie będzie gwarancja na dostarczony sprzęt.  

Jest to druga próba wyboru podmiotu w ostatnich miesiącach. 7 listopada 2019 roku Inspektorat Uzbrojenia unieważnił postępowanie w sprawie dostawcy jedenastu transponderów IFF wraz z integracją na ośmiu okrętach wojennych. W wyznaczonym terminie wpłynęła jedna oferta – firmy Enamor Sp. z o.o., która zaoferowała kwotę w zakładanym budżecie. Wówczas uzasadnieniem odrzucenia były artykuł 89 ust. 1 pkt 2 - treść oferty nie odpowiada treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia. 

Obecnie większość okrętów Marynarki Wojennej nie dysponuje systemem IFF pracującym zgodnie ze standardami NATO. Od 1 lipca bieżącego roku obowiązującym standardem pracy systemów tego typu w Sojuszu jest Mark XIIA mod 5 poziomu 1 i 2. 

(Łukasz Pacholski) Foto: Łukasz Pacholski
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc