Zaloguj

Kolejna partia węzłowych wozów kablowych WWK-10/C trafi do Wojska Polskiego

Inspektorat Uzbrojenia zamówił kolejną partię węzłowych wozów kablowych WWK-10/C. Fot. Łukasz Pacholski

11 grudnia Inspektorat Uzbrojenia poinformował o podpisaniu umowy z Zakładem Doskonalenia Zawodowego w Krakowie w sprawie dostawy kolejnej partii węzłowych wozów kablowych WWK-10/C przeznaczonych do jednostek Wojska Polskiego.


Powyższa umowa, o wartości 22,4 mln złotych z VAT, została podpisana 24 listopada bieżącego roku. W jej ramach podmiot z Krakowa dostarczy siedem pojazdów, które powstaną na podwoziu ciężarówek rodziny Jelcz 442.34 (standardowy nośnik dla WWK-10/C od 2015 roku). W zamówieniu zastosowano procedurę negocjacji z wybranym oferentem co jest związane z faktem, że Zakład Doskonalenia Zawodowego jest właścicielem dokumentacji technicznej dokumentacji technicznej zawierające rozwiązania konstrukcyjne stosowane w węzłowych wozach kablowych. Zakup podobnego sprzętu od innego producenta zaburzyłby proces logistyczny i mógłby opóźnić dostawy ze względu na potrzebę przeprowadzenia badań kwalifikacyjnych.


Pierwsze pojazdy rodziny WWK-10/C wprowadzono na wyposażenie Sił Zbrojnych w maju 2004 roku. Początkowo powstawały na podwoziu ciężarówek Star 944, a po rozpoczęciu produkcji Jelczy 443.34, które stały się standardowym typem w segmencie wozów ciężarowych wysokiej mobilności i średniej ładowności. Tegoroczna umowa jest kontynuacją zakupów. W listopadzie 2018 roku Inspektorat Uzbrojenia zamówił siedemnaście sztuk. Węzłowe wozy kablowe WWK-10/C trafiają do jednostek wsparcia dowodzenia i służą do budowy połączeń teleinformatycznych w terenie.


reklam Lockheed Martin
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Reklama Kongsberg
  • reklama Telesystem

PrzemysŁ zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc