Zaloguj

Kolejna partia Starów 266 do modernizacji

Autobox Innovations Sp. z o.o. Sp.k.

16 października 12. Wojskowy Oddział Gospodarczy w Toruniu poinformował o podpisaniu umowy z firmą Autobox Innovations Sp. z o.o. Sp.k. w sprawie modernizacji kolejnej partii ciężarówek Star 266 znajdujących się w zasobach Wojska Polskiego. 

Zgodnie z udzielonymi informacjami, umowa o wartości 34,3 mln złotych z VAT została podpisana 1 października. Na jej mocy proces modernizacji przejdzie 73 pojazdy wraz z przyczepami jednoosiowymi – 50 sztuk będzie wykonanych w wersji Star 266M2 w zabudowie standardowej, dziesięć (wraz z przyczepami jednoosiowymi) zostanie dostarczonych w wersji Star 266M2 w zabudowie Warsztatu Sprzętu Służby Uzbrojenia i Elektroniki, dwa (wraz z przyczepą jednoosiową) jako Warsztat Sprzętu Przeciwchemicznego, a jedenaście (wraz z przyczepą jednoosiową) jako Warsztat Sprzętu Inżynieryjnego WOR/Inż. 

Zastosowanie procedury negocjacji z wybranym podmiotem było wynikiem analiz, które jasno określiły, że tylko firma Autobox Innovations Sp. z o.o. Sp.k. dysponuje dokumentacją modernizacji ciężarówek Star 266 do wersji M2. 

Dodatkowo nie jest wykluczone, że powyższe zlecenie może być elementem opcji kontraktowej, którą zawarto w wieloletniej umowie zawartej we wrześniu 2019 roku - wówczas obie strony podpisały kontrakt na modernizację do standardu Star 266M2 351 ciężarówek (w latach 2019-23). Poza nimi, opcjonalnie, można było rozszerzyć liczbę o 88 kolejnych wozów.  

Pierwsze zmodernizowane ciężarówki Star 266M2 trafiły do oddziałów Wojska Polskiego w 2011 roku. 

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc