Zaloguj

Kolejna partia samochodów dla Wojska Polskiego

13 maja 2. Regionalna Baza Logistyczna z Warszawy poinformowała o rozstrzygnięciu i podpisaniu umowy na dostawę kolejnej partii samochodów ogólnego przeznaczenia małej ładowności. Podobnie jak w wielu poprzednich przypadkach, do żołnierzy trafią pojazdy niemieckiej marki.


Ogłoszone w połowie marca bieżącego roku postępowanie przetargowe obejmowało zakup 57 samochodów ogólnego przeznaczenia małej ładowności z opcją na rozszerzenie kontraktu o kolejnych 56 sztuk. Ostatecznie do udziału w nim przystąpiło sześciu oferentów, spośród których komisja przetargowa wybrała firmę MAN Truck & Bus Polska Sp. z o.o., która zaoferowała pojazdy w cenie 16,6mln złotych z VAT. Umowa z powyższym podmiotem została podpisana 8 maja - biorąc pod uwagę, że jest to reprezentant marki MAN, do wojska trafią wozy rodziny MAN TGE. Co ciekawe, zakup przekroczył zakładany budżet, jednak udało się znaleźć brakujące fundusze.

Dotychczas w segmencie samochodów ogólnego przeznaczenia małej ładowności jednostki logistyczne Wojska Polskiego realizowały zakupy poprzez firmy oferujące pojazdy marki Volkswagen. W ten sposób dostarczono pokaźną liczbę Transporterów oraz większych Crafterów.

Dla firmy MAN Truck & Bus Polska Sp. z o.o. to nie jedyny sukces na rynku militarnym. W ciągu najbliższych dni ma dojść do podpisania umowy na zakup dla Wojska Polskiego 25 mikrobusów z opcją na kolejnych 24.

(Łukasz Pacholski) Foto: MAN
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc