Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Kolejna partia amunicji do Raków zamówiona

Fot. PGZ S.A.

Zakłady Metalowe DEZAMET S.A. podpisały kolejną umowę z Inspektoratem Uzbrojenia na modernizację 120 mm naboi moździerzowych odłamkowo-burzących. Pociski te wykorzystywane są w moździerzach samobieżnych M120 Rak.Umowa obejmuje zmodernizowanie i dostarczenie do Sił Zbrojnych RP 10,5 tys. 120 mm naboi moździerzowych odłamkowo-burzących OF-834BM w latach 2021-2022. Łączna wartość kontraktu to 65,5 mln PLN brutto.
„Wraz z rosnącą liczbą Kompanijnych Modułów Ogniowych Rak w Siłach Zbrojnych, naturalny jest wzrost zużycia środków do szkolenia. Zmodernizowana przez nas amunicja 120 mm jest podstawowym nabojem wykorzystywanym przez załogi zespołów operujących moździerzami samobieżnymi M120. Należy nadmienić, że w tym roku zakończyliśmy badania i opracowaliśmy dokumentację niezbędną do rozpoczęcia produkcji nowego typu amunicji dedykowanej dla tych moździerzy. Liczę, że wkrótce nastąpi podpisanie umowy na dostarczenie 120 mm naboi nowego typu i niezwłocznie przystąpimy do jej realizacji” – powiedział Tomasz Wawrzkowicz, prezes Zarządu ZM Dezamet S.A.
To już druga umowa na dostawę do Wojska Polskiego tego rodzaju amunicji. Pierwsza podpisana w 2016 r. na łączną liczbę 6318 szt., została z powodzeniem zrealizowana w latach 2017-2019.Zakłady Metalowe DEZAMET S.A. produkują szeroką gamę amunicji artyleryjskiej, moździerzowej i granatnikowej. Dodatkowo firma świadczy usługi i realizuje sprzedaż w zakresie produkcji cywilnej oraz obróbki metali, a także posiada akredytowane laboratorium badawczo-pomiarowe. Firma jest laureatem wielu wyróżnień, w tym prestiżowej nagrody Defender, przyznawanej podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach.

Źródło: Polska Grupa Zbrojeniowa S.A.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 comments on “Kolejna partia amunicji do Raków zamówiona”

  1. To z tego co słyszę chodzi o zmodyfikowaną starą amunicję do szkolenia oczywiście się nadaje, dobry ruch.ale poza tym nie można zapominać o docelowej amunicji tej standartowej i precyzyjnej szczególnie ta druga bardzo oczekiwana.

  2. Oby szybko zawarto kontrakt, koniecznie wieloletni na nowe pociski w dużej liczbie dla optymalnej ceny i stabilności ich produkcji.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc