Zaloguj

Kieleckie nowości Grupy WB

Zbliżający się Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach to moment prezentacji nowych typów uzbrojenia oraz wyposażenia, które może wzbudzić zainteresowanie sił zbrojnych wielu państw świata. Wśród podmiotów, które przygotowały premiery jest Grupa WB, czołowy producent zaawansowanego sprzętu wojskowego w Polsce.

Wśród ciekawostek znajdą się nowi członkowie rodziny Warmate – ten bezzałogowy system latający, który zdobył klientów także poza granicami kraju, będzie prezentowany w nowych odmianach. Będą to Warmate V (przeznaczona do użytkowania na trudno dostępnym terenie, gdzie infrastruktura uniemożliwia identyfikację celu i występuje w postaci hexacoptera), Warmate R (wersja obserwacyjna wyposażona w głowicę EO/IR) oraz Warmate TL (odmiana zamontowana w wyrzutni kasetowej ograniczając do minimum czas przygotowania do akcji).

Poza Warmate wśród nowości znajdzie się Topaz ICMS - system umożliwia kompleksowe zarządzanie wszystkimi niezbędnymi na współczesnym polu walki środkami prowadzenia działań. Od systemów rozpoznawczych, przez systemy łączności i dowodzenia C4I aż po systemy uderzeniowe i kierowania ogniem oraz wsparcia logistycznego.

Obok sprzętu dedykowanego wojsku, Grupa WB zaprezentuje także rozwiązania dla bezpieczeństwa publicznego – system AMSTA (system monitoringu rozległych obszarów i obiektów infrastruktury krytycznej), platforma integracji komunikacji PIK oraz pasywny system bezpieczeństwa antypodsłuchowego sieci komórkowych WINES.

(ŁP) Foto: Grupa WB
reklam Lockheed Martin
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Reklama Kongsberg
  • reklama Telesystem

PrzemysŁ zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc