Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Katastrofa Black Hawka na Tajwanie

2 stycznia na Tajwanie doszło do katastrofy wielozadaniowego śmigłowca transportowego UH-60M Black Hawk, w której zginął Szef sztabu generalnego sił zbrojnych Tajwanu oraz kilku innych wysokich rangą oficerów.

Śmigłowiec, na pokładzie którego znajdowało się trzynaście osób, leciał z Tajpej (wojskowej części portu lotniczego Songshan) do Dongao we wschodniej części wyspy. Z niewyjaśnionych powodów maszyna spadła na zbocze górskie – do wraku dotarły ekipy ratownicze, co ważne część osób znajdujących się na pokładzie przeżyła zderzenie. Pierwsze przekazy medialne wskazują, że przynajmniej trójka wyższych oficerów znajdowała się na tyle dobrym stanie, że koordynowała działania ratowników przybyłych na miejsce. Władze Tajwanu poinformowały, że na pokładzie zginęło osiem osób, w tym Szef sztabu generalnego sił zbrojnych. Był to pierwszy stracony UH-60M należący do sił zbrojnych tego kraju.

Tajwan zakupił w Stanach Zjednoczonych 60 egzemplarzy UH-60M Black Hawk, których dostawy rozpoczęły się w grudniu 2014 roku i zakończyły na początku 2019. Pozwoliły zastąpić dotychczas eksploatowane UH-1H Huey, które zakończyły służbę w listopadzie zeszłego roku.

(ŁP) Foto: 阿樺樺
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc