Zaloguj

Kamizelki dla załóg śmigłowców

7 lutego Inspektorat Uzbrojenia poinformował o podpisaniu umowy z konsorcjum firm w sprawie dostaw partii kamizelek przeznaczonych dla załóg śmigłowców należących do Sił Zbrojnych.

Umowa, która była negocjowana od 3 stycznia, została zawarta 4 lutego z konsorcjum składającym się z firm Siltec Sp. z o.o. oraz Ha3o Krzysztof Huras. Ma wartość 2,5 mln złotych z VAT. Na jej mocy producenci dostarczą wojsku 220 zestawów kamizelek dla personelu latającego w śmigłowcach – w skład każdego z zestawów wchodzi kamizelka ewakuacyjna JAGA 1, kamizelka balistyczna JAGA, lotnicza kamizelka ratunkowa ISP 150N Twin Chamber HR Manual. Zastosowanie procedury negocjacji z wybranym oferentem wynikało z faktu utrzymania standaryzacji wyposażenia załóg śmigłowców Wojska Polskiego – dotychczas dostarczono 820 zestawów, a wyżej wymienione konsorcjum jest jedynym producentem powyższego asortymentu.

Zamówiona partia ma trafić do Wojska Polskiego w bieżącym roku. Pierwsze zestawy zamówiono w 2014 roku (600 zestawów w 2014 roku), a później (w 2018 roku) dokupiono 220 kolejnych. Są one etatowym wyposażeniem załóg realizujących loty na terenie kraju, a także poza nim.

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc