Zaloguj
reklama PIT-RADWAR

Jelcze dla Obrony Terytorialnej

16 maja Inspektorat Uzbrojenia oraz firma Jelcz Sp. z o.o. podpisały umowę w sprawie produkcji i dostaw dla Wojsk Obrony Terytorialnej samochodów ciężarowych Jelcz 442.32.

Na mocy powyższego kontraktu, o wartości 81,5 mln złotych, firma dostarczy 97 pojazdów wraz z pakietem szkolno-logistycznym. Dodatkowo w powyższej umowę zawarto zapis o opcji kontraktowej obejmującej 403 kolejne ciężarówki – w przypadku jej wykorzystania, ogólna wartość umowy może wzrosnąć do kwoty 420 mln złotych.

Jest to kolejna umowa na dostawy ciężarówek średniej ładowności Jelcz 442.32, które oficjalne zaprezentowano w 2013 roku. W 2013 roku Inspektorat Uzbrojenia zawarł pierwszy kontrakt, który opiewał na 910 wozów – dotychczas dostarczono około 600 sztuk, zarówno w wersji standardowej oraz pod zabudowy specjalne. Pozostałe mają trafić do końca 2018 roku.

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski
reklama JELCZ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

One comment on “Jelcze dla Obrony Terytorialnej”

  1. Bardzo wadliwe te Jelcze szczególnie 442.32, niepotrzebna duża ilość elektroniki która się psuje, do tego spadająca rura od intercoolera która zatrzyma pojazd, skrzynia biegów która po 2 tyś pada, wadliwe czujniki powietrza w oponach pokazujące błąd przebitej opony i zabezpieczenie przed korozją w stylu hondy z lat 90, ale mimo to cieszę się że coraz więcej złomu w stylu Byka 266 jest odsyłanych tam gdzie powinno czyli na śmietnik

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc