Zaloguj
reklama Helikon-Tex
reklama Helikon-Tex

Jednostka Wojskowa Nil kupuje amunicję barwiącą

JW Nil zakupiła milion sztuk amunicji barwiącej przeznaczonej do broni kalibru 5,56x45 mm. Fot. Ministerstwo Obrony Narodowej

6 listopada należąca do Komponentu Wojsk Specjalnych Jednostka Wojskowa Nil poinformowała o podpisaniu umowy z firmą RWS Cetus Rafał Safader dotyczącej zakupu i dostaw amunicji strzeleckiej z nabojem barwiącym MMR.

Kontrakt został podpisany 30 października i ma wartość 8,2 mln złotych z VAT. Na jego mocy firma ze Słupska dostarczy Jednostce Wojskowej Nil 1 mln sztuk amunicji strzeleckiej kalibru 5,56x45 z nabojem barwiącym MMR. Dodatkowo powyższe zamówienie może zostać rozszerzone, w ramach opcji zapisano możliwość dokupienia kolejnego miliona sztuk.

W zakupie amunicji zastosowano procedurę negocjacji z wybranym oferentem. Jest to związane z faktem, że firma RWS Cetus Rafał Safader jest wyłącznym dystrybutorem produktów brytyjskiej firmy UTM Limited, która jest producentem tego typu asortymentu.

Zakup powyższej amunicji pozwoli na uzupełnienie zapasów magazynowych Komponentu Wojsk Specjalnych, dzięki czemu możliwe będzie zabezpieczenie procesu szkolenia operatorów. Jest ona szeroko wykorzystywana w trakcie zajęć szkolno-treningowych, które obejmują strzelania do innych osób (tzw. Force on force) oraz na terenie obiektów, które nie są dostosowane do strzelania z użyciem ostrej amunicji. Jednocześnie, dzięki zastosowaniu kalibru 5,56 mm, może być stosowana w standardowej broni Komponentu Wojsk Specjalnych, czyli karabinków HK 416.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Reklama Kongsberg

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc