Zaloguj
reklama PIT-RADWAR

Jedenastu do walki o Mustanga

16 października Wydział Prasowy Ministerstwa Obrony Narodowej poinformował, że w programie Mustang, zakładającym zakup samochodów osobowo-ciężarowych wysokiej mobilności, zgłosiło się jedenastu wykonawców.

Powyższa lista podmiotów została zamknięta 28 września, kiedy upłynął termin nadsyłania dokumentacji. Obejmuje ona następujących, potencjalnych, wykonawców: TEAM Marek Pasierbski wraz z TEAM Marek Pasierbski Sp. z o.o., SVOS spol. s.r.o. z Republiki Czeskiej, AMZ-Kutno S.A., Autobox Innovations Sp. z o.o. Sp.k. wraz z Auto Special Sp. z o.o., Demarko Sp. z o.o. wraz z Multimotors oraz Franz Achleitner Farzeugbau und Raifenzentrum GmbH, SKB Drive Tech S.A. wraz z Global Fleet Sales LLC, Kafar Bartłomiej Sztukiert wraz z Hibneryt Sp. z o.o. i Benepol Sp. z o.o., Szczęśniak Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. wraz z Marvel Sp. z o.o. i ITS Solutions Sp. z o.o., H.Cegielski-Poznań S.A., URO Vehiculos Especiales S.A. z Hiszpanii, Zamet Głowno Adam Pruski, Zdzisław Łuczak Sp. J. wraz  z Dom Samochodowy Germaz Sp. z o.o..

Po ocenie dokumentacji, Inspektorat Uzbrojenia ma rozesłać do wybranych zaproszenia do złożenia ofert ostatecznych spośród których ma zostać dokonany wybór dostawcy pojazdów. Według planów, w latach 2019-22, planowany jest zakup 900 samochodów (w tym 41 w wersji opancerzonej), a dodatkowo (w ramach opcji) zakłada się możliwość rozszerzenia o kolejnych 812 sztuk wozów nieopancerzonych. Obok ceny innymi kryteriami będą gwarancja, prześwit, masowy wskaźnik mocy oraz zaoferowanie pojazdów jednobryłowego.

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc