Zaloguj

Jeden chętny na dostawę śmigłowców Policji

7 września Komenda Główna Policji poinformowała o szczegółach z otwarcia ofert w przetargu na zakup i dostawę trzech wielozadaniowych, jednosilnikowych, śmigłowców patrolowych.

Powyższe postępowanie to wynik anulowania poprzedniego przetargu dotyczącego tego samego problemu – 20 kwietnia Komenda Główna Policji unieważniła procedurę ze względu na przekroczenie budżetu przez jedynego oferenta, firmę Heli-Invest Sp. z o.o. Sp.K., reprezentującą na krajowym rynku koncern Airbus.

Także w przypadku obecnego postępowania Heli-Invest Sp. z o.o. Sp.K. stał się jedynym oferentem. Podobnie jak wówczas cena przekracza zakładany budżet – Policja przewidziała na zakup 53 mln złotych brutto, natomiast oferta opiewa na 72,3 mln złotych brutto. Ponownie oferent chce sprzedać policjantom wielozadaniowe śmigłowce H125 – popularny typ maszyny, która jest wykorzystywana przez służby mundurowe wielu państw.

Najprawdopodobniej w ciągu najbliższych tygodni rozstrzygnie się, czy pomimo przekroczenia budżetu, Policja zdecyduje się na przyjęcie oferty – nowe śmigłowce są potrzebne w celu zastąpienia śmigłowców Mi-2, których resursy zakończą się w ciągu najbliższych miesięcy.

(ŁP) Foto: Airbus Helicopters
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc