Zaloguj
reklama Helikon-Tex
reklama Helikon-Tex

Jeden chętny na dostawę jednostki MSPiR

19 sierpnia Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa poinformowała o otwarciu ofert w przetargu na zakup pojedynczej łodzi ratowniczej o zwiększonej zdolności holowniczej. Ostatecznie w walce znalazła się jedna oferta.

Postępowanie przetargowe zostało uruchomione w czerwcu bieżącego roku. Według opisu ma dysponować możliwością prowadzenia działań operacyjnych przez okres co najmniej 12 godzin przy stanie morza 4-5 i wysokości fali do 2 metrów. Do głównych zadań wymienia się prowadzenie akcji poszukiwawczo-ratowniczych, możliwość holowania małych (do 15 metrów) jednostek pływających, współpraca w zakresie zwalczania zanieczyszczeń olejowych na morzu. W ramach podstawowych parametrów zamawiający określił, że jednostka ma zostać zbudowana z aluminium o podwyższonej wytrzymałości i mieć do 8,5 metrów długości. Powyższy opis oznacza, że ma być mniejsza niż jednostki typu SAR-1500, które są obecnie najmniejszymi członkami floty MSPiR.

Na zakup zamawiający przewidział kwotę 1 mln złotych brutto. Ostatecznie jedyną ofertę złożyła DESMI Ro-Clean A/S z Danii, która zaoferowała cenę 1,4 mln złotych netto. Najprawdopodobniej oznacza to, że cała procedura zostanie unieważniona ze względu na przekroczenie budżetu.

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc