Zaloguj

Jeden chętny na dostawę cystern do wojska

30 września Inspektorat Uzbrojenia dokonał otwarcia ofert w przetargu na zakup partii cystern dystrybutorów paliwowych o pojemności 10 metrów sześciennych. Powyższe postępowanie jest prowadzone od kwietnia i ostatecznie bierze w nim udział jeden wykonawca.

Jedyna oferta została złożona przez firmę Celtech Sp. z o.o., wieloletniego dostawcę pojazdów tej klasy do Wojska Polskiego. W ramach bieżącego postępowania oferuje cenę 25,6 mln złotych brutto za realizację zamówienia gwarantowanego, a także 134,5 mln złotych brutto w przypadku wykorzystania przez zamawiającego posiadanych opcji. Co ważne Inspektorat Uzbrojenia na zakup pojazdów z zamówienia gwarantowanego przewidział budżet 23,7 mln złotych brutto. Oznacza to, że istnieje szansa na podpisanie umowy. Według oferty Celtech Sp. z o.o., umowa może zostać zrealizowana do końca listopada 2022 roku.

Według upublicznionych danych, Inspektorat Uzbrojenia chce kupić dwanaście cystern w ramach zamówienia gwarantowanego oraz (opcjonalnie) 63 kolejne. CD-10 powstają na bazie ciężarówek Jelcz P662D.35 i są przeznaczone do transportu i przechowywania paliw płynnych. Dzięki zabudowie na uterenowionym podwoziu, mogą poruszać się po różnej nawierzchni.

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc