Zaloguj

ITWL zajmie się systemami śmigłowców

13 grudnia Wydział Techniki Lotniczej 3. Regionalnej Bazy Logistycznej z Kutna poinformował o rozpoczęciu negocjacji z Instytutem Technicznym Wojsk Lotniczych w sprawie realizacji umowy serwisowej systemów pokładowych śmigłowców eksploatowanych w Siłach Zbrojnych.

Zamawiający poszukuje realizatora usługi serwisu zintegrowanego systemu awioniki zainstalowanego na wielozadaniowych śmigłowcach PZL Świdnik W-3PL Głuszec oraz zintegrowanego systemu łączności, który znajduje się na wyremontowanych przez Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 1 S.A. śmigłowcach Mi-8/17/24.

Zastosowanie procedury negocjacji z wybranym podmiotem ma związek z faktem, że ITWL realizował wdrożenie obu systemów, jest właścicielem dokumentacji techniczno-remontowej, a także dysponuje niezbędnymi zdolnościami technicznymi zapewniającymi realizację zamówienia.

Co ważne, zintegrowany system awioniczny, cechuje się stabilnością pracy oraz unikatowymi (także w skali światowej) możliwościami. Personel latający na śmigłowcach W-3PL Głuszec bardzo chwali zastosowane rozwiązania. Być może wkrótce doświadczenia zebrane przy jego opracowaniu oraz wdrożeniu zostaną wykorzystane przy modernizacji śmigłowców W-3 Sokół do standardu W-3WA WPW, nie mówiąc o budowie kolejnego zestawu dla nowego W-3PL Głuszec, który ma uzupełnić braki po wypadku jednego ze śmigłowców w 2017 roku we Włoszech.

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc