Zaloguj

ITWL z kontraktem na dostawę celów latających

4 kwietnia Inspektorat Uzbrojenia poinformował o podpisaniu kontraktu z Instytutem Technicznym Wojsk Lotniczych w sprawie dostaw celów powietrznych SRCP-WR, negocjacje w tej kwestii toczyły się od końca lutego.

Umowa została podpisana 29 marca i ma wartość 2,8 mln złotych z VAT. Na jej mocy ITWL dostarczy Wojsku Polskiemu 64 egzemplarze Sterownych Rakietowych Celów Powietrznych SRCP-WR, których dostawa przewidziana jest w latach 2018-19. Zostaną wykorzystane do szkolenia pododdziałów przeciwlotniczych wyposażonych w zestawy krótkiego zasięgu na poligonie w Ustce. Procedura zakupu obejmowała negocjacje z wybranym podmiotem, co było wynikiem faktu, że ITWL jest właścicielem dokumentacji technicznej. Zakup innych typów byłby problemem, ze względu na fakt braku certyfikacji do użycia z samolotami Su-22 eksploatowanymi w Siłach Powietrznych jako nosiciele.

SRCP-WR jest eksploatowany przez Wojsko Polskie od 2012 roku, a nowe dostawy stanowią potrzebę uzupełnienia stanów magazynowych. Są to przebudowane pociski rakietowe RS-2US, które pozostały w magazynach po wycofaniu ich nosicieli – samolotów MiG-21.

(ŁP) Foto: ITWL
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc