Zaloguj

ITWL będzie serwisować Procjona

26 lipca 3. Regionalna Baza Logistyczna z Krakowa poinformowała o rozpoczęciu negocjacji z Instytutem Technicznym Wojsk Lotniczych w sprawie serwisowania systemu rozpoznania elektronicznego Procjon.

Zaproszenie do rozpoczęcia negocjacji wystosowano 19 lipca, według szacunków zamawiającego umowa może mieć wartość około 1 mln złotych bez VAT. Jest realizowane w ramach pilnej konieczności operacyjnej, system Procjon ma być w pełnej gotowości do działań we wrześniu – wówczas w Rosji oraz Białorusi prowadzone są ćwiczenia wojskowe, które mają być bacznie obserwowane przez krajowe służby rozpoznawcze. ITWL realizował serwis systemu Procjon w latach 2016-2018, to zaś (przy braku oferenta w normalnej procedurze przetargowej) spowodowało, że zamawiający wystosował powyższe zaproszenie.

System rozpoznania elektronicznego Procjon został zbudowany przez Wojskowe Zakłady Elektroniczne S.A. i został zabudowany na wielozadaniowym śmigłowcu W-3 Sokół. Do wersji W-3 Procjon przebudowano trzy wiropłaty, które realizują zadania rozpoznania elektronicznego wzdłuż wschodniej granicy Polski.

(ŁP) Foto: WZE
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc