Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Israel Aerospace Industries zademonstrował radar 3D do patrolowców

Fot. IAI

Firma Israel Aerospace Industries zaprezentowała wielozadaniową trójwspółrzędną stację radiolokacyjną STAR-X 3D, przeznaczoną do morskich okrętów patrolowych (OPV) i innych jednostek małej wyporności.

Radar morski Israel Aerospace Industries (IAI) STAR-X 3D wykorzystuje obrotową antenę aktywną z elektronicznym szykiem fazowanym AESA (Active Electronic Scanned Array). Wykonuje on jednoczesny dozór powietrzny oraz nawodny i jest przeznaczony do realizowania misji w wyłącznych strefach ekonomicznych, jak też na otwartym morzu.

Najnowszy członek rodziny radarów morskich IAI, które są w służbie sił morskich na całym świecie, STAR-X jest w pełni cyfrowym, trójwspółrzędnym systemem klasy AESA, który wykorzystuje sprawdzoną technologię z innych radarów IAI-ELTA. STAR-X ma kompaktowe wymiary i masę oraz niższe zapotrzebowanie mocy, co zapewnia bardzo opłacalne rozwiązanie w tej klasie radarów morskich. Wielozadaniowy STAR-X cechuje się solidną, modułową konstrukcją i w pełni cyfrową architekturą opartą na oprogramowaniu. STAR-X zapewnia niski koszt cyklu eksploatacji wraz z korzystną finansowo zdolność do wdrażania przyszłych ulepszeń, głównie poprzez aktualizacje oprogramowania, zapewniając zdolność do ewolucji i reagowania na przyszłe zagrożenia.

Eyal Shapira, wiceprezes i dyrektor generalny IAI Air Defense Radars and Naval Systems, powiedział: STAR-X spełnia rosnące zapotrzebowanie na radary zaprojektowane dla OPV, aby chronić przed szerokim zakresem zagrożeń, w tym terroryzmem, przemytem, nielegalnym rybołówstwem, SAR i innymi. Czy zaangażowany do ochrony krytycznej infrastruktury morskiej, czy do pomocy w operacjach poszukiwawczych i ratunkowych, STAR-X zapewnia znacznie zwiększoną świadomość sytuacyjną w porównaniu do starszych systemów, które tradycyjnie były montowane na tej klasie okrętów.

 

Na podstawie informacji Israel Aerospace Industries.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc