Zaloguj
reklama Helikon-Tex
reklama Helikon-Tex

Inwestycje PGZ Stocznia Wojenna

30 lipca PGZ Stocznia Wojenna poinformowała, że w ramach modernizacji zakładu, rozpoczęła prace inwestycyjne, które zwiększą efektywność pracy oraz poprawę jakości. Obecnie realizowany etap ma pochłonąć około 50 mln złotych.

Pierwsze z efektów widać już w zakładzie – obejmują nowe pojazdy, a także energooszczędne oświetlenie z automatycznym systemem sterowania natężenia światła. Dodatkowo pojawiły się także automaty spawalnicze, a w kolejce znajdują się spawarki inwertorowe oraz maszyny do obróbki mechanicznej, giętarki do rur sterowane numerycznie, dźwig samochodowy o udźwigu do 50 ton. Modernizację przechodzą także żurawie stoczniowe oraz urządzenia dźwignicowe. W ramach programu planowana jest także modernizacja podnośnika okrętów, a także zakup stanowisk do rozkroju blach, obróbki profili, maszyny do gięcia blach oraz instalacji zrobotyzowanej linii do spawania sekcji kadłuba.

W dalszej perspektywie planowane jest także powołanie do działania laboratorium do testów zintegrowanych systemów łączności .

Według władz PGZ Stocznia Wojenna S.A., prace mają poprawić pozycję podmiotu w segmencie stoczniowym. Inwestycje są wymuszone, m.in. zastojem wynikającym z kilkuletniego procesu upadłości, w czasie którego władze w stoczni posiadał syndyk.

Obecnie PGZ Stocznia Wojenna prowadzi m.in. prace związane z remontem okrętu ratowniczego ORP Piast, budową kadłuba okrętu rozpoznawczego przeznaczonego dla Marynarki Wojennej Szwecji oraz ostatnią fazą budowy i prób okrętu patrolowego ORP Ślązak. W najbliższej przyszłości do stoczni mogą trafić kolejne okręty Marynarki Wojennej, które muszą przejść remonty oraz rozpocznie się budowa okrętu ratowniczego.

(ŁP) Foto: PGZ Stocznia Wojenna
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Reklama Kongsberg

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc