Zaloguj

Inspektorat Uzbrojenia rozstrzygnął przetarg dotyczący mostów MS-40

Inspektorat Uzbrojenia rozstrzygnął postępowanie przetargowe w sprawie wyboru wykonawcy mostów MS-40. Fot. OBRUM Sp. z o.o.

7 grudnia Inspektorat Uzbrojenia poinformował o otwarciu ofert i wyborze podmiotu, który ma zrealizować program MS-40, zakładający budowę mobilnych mostów składanych MLC-70/110 przeznaczonych do pokonywania średnich przeszkód wodno-terenowych.W wyniku wyboru prace mają zostać zrealizowane przez konsorcjum składające się z firm H.Cegielski-Poznań S.A. oraz WB Electronics S.A.. Była to jedyna oferta, która (ostatecznie) wpłynęła do Inspektoratu Uzbrojenia. W styczniu bieżącego roku, w momencie terminu nadsyłania zgłoszeń, zainteresowanie programem wyraziło jeszcze konsorcjum składające się z PGZ S.A. wraz z OBRUM Sp. z o.o..

Zwycięskie konsorcjum wyceniło swoje prace na kwotę 57 mln złotych brutto (zakładany przez zamawiającego budżet wynosił 76 mln złotych brutto), a zamówienie ma zostać wykonane do końca października 2024 roku.Przetarg na nowe mosty mobilne MLC-70/110, kryjące się także pod oznaczeniem MS-40, został ogłoszony w listopadzie 2019 roku. W ramach zamówienia wykonawca wykona pierwszy komplet mostu składanego MS-40 oraz opracuje projekt dokumentacji technicznej do produkcji seryjnej. Następnie przeprowadzi komisyjne badania zdawczo-odbiorcze i bazując na ich wynikach wykona drugi komplet MS-40 wraz z badaniami zdawczo-odbiorczymi. Całość procesu będzie fundamentem do opracowania ostatecznej dokumentacji technicznej do produkcji seryjnej. Mosty MS-40 mają uzupełniać potencjał mostów MS-20 Daglezja, które są sukcesywnie dostarczane do Wojska Polskiego od 2012 roku przez OBRUM Sp. z o.o. w Gliwicach.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “Inspektorat Uzbrojenia rozstrzygnął przetarg dotyczący mostów MS-40”

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc