Zaloguj

Inspektorat Uzbrojenia (ponownie) na zakupach strzelnic kontenerowych

Inspektorat Uzbrojenia ogłosił nowe postępowanie w sprawie zakupu kolejnej partii strzelnic kontenerowych. Fot. ZM Tarnów S.A.

22 czerwca Inspektorat Uzbrojenia opublikował zaproszenie do udziału w postępowaniu przetargowym dotyczącym zakupu nowej partii strzelnic kontenerowych. Co ciekawe jest to kolejne, tego typu, postępowanie w ostatnim czasie. Nadal nie podjęto decyzji odnośnie rozstrzygnięcia postępowania z sierpnia 2020 roku.

W ramach obecnej procedury planowany jest zakup strzelnic kontenerowych, które trafią do trzech brygad Wojsk Obrony Terytorialnej (9. ŁBOT w Zgierzu, 10. ŚBOT w Kielcach oraz 13. ŚBOT w Cieszynie), a także do Jednostki Wojskowej AGAT w Gliwicach oraz do 16. Batalionu Powietrznodesantowego w Krakowie. Podmioty zainteresowane udziałem mają czas na składanie wniosków do 21 lipca bieżącego roku - cały zakup ma charakter ograniczony, a zwycięstwo zostanie przyznane ofercie najkorzystniejszej ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów określonych w specyfikacji. Dostawy mają zostać zrealizowane do końca października 2022 roku.

Kryta mobilna strzelnica ćwiczebna w kontenerach 40ft HC jest obiektem szkolenia podstawowego i zaawansowanego, składającym się z trzech połączonych na czas użytkowania kontenerów wraz z wyposażeniem i oprogramowaniem. Umożliwia prowadzenie treningów strzeleckich w postawach: leżącej, siedzącej, klęczącej, stojącej i w ruchu, z użyciem amunicji ostrej. Pozwala na prowadzenie treningów strzeleckich indywidualnych i w parach. Strzelnica powinna być wyposażona między innymi w interaktywny trenażer strzelecki z projektorem multimedialnym oraz oprogramowaniem w języku polskim, umożliwiającym prowadzenie wszystkich strzelań szkolnych i bojowych z broni strzeleckiej zgodnie z aktualną wersją "Programu strzelań z broni strzeleckiej MON Sygn. Szkol. 857/2012" oraz "Tymczasowym programem strzelań Wojsk Obrony Terytorialnej z dnia 15 kwietnia 2019 r.", z wykorzystaniem wszystkich tarcz wyszczególnionych w ww. programach oraz tarcz TS-4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zostanie zawarty w specyfikacji warunków zamówienia (SWZ), która zostanie przekazana wraz z zaproszeniem do składania ofert.

 

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc