Zaloguj
reklama PIT-RADWAR

Inspektorat Uzbrojenia o Rosomakach-S

6 maja Inspektorat Uzbrojenia poinformował o kilku kwestiach związanych z planowanym zakupem dla Wojska Polskiego kolejnych transporterów opancerzonych Rosomak-S, których zamówienie ogłosił minister Mariusz Błaszczak.


Zgodnie z upublicznionymi informacjami, zaproszenie do negocjacji wystosowano 28 kwietnia. Inspektorat Uzbrojenia potwierdził wcześniejsze, nieoficjalne, informacje, że Rosomaki-S powstaną poprzez przebudowę transporterów bazowych, które zostaną wydzielone wykonawcy z zasobów Sił Zbrojnych. Zastosowanie procedury negocjacji z wybranym podmiotem - firmą Rosomak S.A. - wynika z faktu, że jest to jedyna firma zdolna wykonać powyższe zamówienie. Dzięki licencji firmy Patria Land Oy Rosomak S.A. jest jedynym podmiotem posiadającym uprawnienia do produkcji, modyfikacji i modernizacji pojazdu KTO Rosomak w wersji bazowej dokonywanych na potrzeby Sił Zbrojnych RP, więc również do dokonywania zabudowy specjalistycznej będącej przedmiotem zamówienia.

Zgodnie z deklaracją, mowa o 60 pojazdach. Co ciekawe, w upublicznionym dokumencie całkowita wartość zamówienia została określona na kwotę 1 zł bez VAT. Faktyczna całkowita wartość zamówienia zostanie upubliczniona w momencie podpisania umowy.

Przebudowa Rosomaków do wersji Rosomak-S nie jest jedynym zleceniem dla firmy Rosomak S.A.. 6 maja 4. Regionalna Baza Logistyczna poinformowała o podpisaniu z powyższym podmiotem umowy na realizację usługi napraw awaryjnych systemów wieżowych Hitfist 30 mm oraz obrotnic zainstalowanych na transporterach Rosomak. Powyższy kontrakt ma wartość 19,5 mln złotych bez VAT i został podpisany 7 kwietnia.

(Łukasz Pacholski) Foto: Łukasz Pacholski
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

One comment on “Inspektorat Uzbrojenia o Rosomakach-S”

  1. W tytule mowa o zamówieniu kolejnych rosomaków a w tekście wynika że to przebudowa już posiadanych.. robią z ludzi idiotów.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc