Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Innowacyjne partnerstwo PGZ i Grupy Azoty

Fot. PGZ

Polska Grupa Zbrojeniowa, lider w produkcji zaawansowanych rozwiązań dla Sił Zbrojnych oraz Grupa Azoty, jeden z kluczowych producentów europejskiej branży nawozowo-chemicznej, podpisały porozumienie dające nowe perspektywy w rozwoju technologicznym i produkcji.

Wspólnym celem zawartego porozumienia jest nie tylko rozwijanie technologii, ale także zwiększanie bezpieczeństwa zdolności przemysłowych w prowadzeniu prac badawczo-rozwojowych i produkcji.

- Nasze wspólne przedsięwzięcia to krok w przyszłość dla polskiego przemysłu. Jesteśmy gotowi wspólnie kształtować innowacje, które będą miały wpływ nie tylko na siły zbrojne, ale także na rozwój technologiczny kraju" - podkreśla Sebastian Chwałek, prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A.

Planowane przedsięwzięcia obejmują prace badawczo-rozwojowe w obszarach produkcji chemicznej, współpracę w zakresie zapewnienia dostaw komponentów do prowadzenia działalności produkcyjnej, nowych materiałów dla przemysłu zbrojeniowego oraz projektowania materiałów do druku 3D w zastosowaniach militarnych.

Fot. PGZ

- W Grupie Azoty dysponujemy rozbudowanym zapleczem badawczo-rozwojowym, dzięki któremu wzmacniamy konkurencyjność naszych spółek w poszczególnych obszarach. Wierzymy, że współpraca z Polską Grupą Zbrojeniową przyniesie innowacyjne rozwiązania nie tylko dla naszych branż, ale także dla bezpieczeństwa naszego kraju. – powiedział Tomasz Hinc, prezes Grupy Azoty.

Umowa partnerstwa stanowi kamień milowy w budowaniu silnej współpracy pomiędzy Polską Grupą Zbrojeniową a Grupą Azoty. Oba przedsiębiorstwa kierują się misją tworzenia nowoczesnych rozwiązań, rozwiązań w swoich branżach a równolegle przyczyniają się do rozwoju gospodarczego Polski poprzez wdrażanie  nowych technologii.

Źródło: informacja prasowa PGZ

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc